Tsurumi – Jätevesi ja -lietepumput
Tsurumi uppopumppu ja lietepumppu valikoima. Oikean uppopumpun tai lietepumpun valitseminen työkohteeseen on tärkeää, jotta päästään parhaaseen mahdolliseen lopputulokseen pumppua rasittamatta. Tsurumin pumput ovat maailmanlaajuisesti käytettyjä ja tunnettuja pumppuja huipputeknologiasta sekä ainutlaatuisesta laadusta.
Tsurumi valmistaa uppo-, liete- ja jätevesipumppuja vaativiin kohteisiin, kuten rakennustyömaille, jätteenkäsittelyyn, kaivoksiin sekä raskaalle teollisuudelle. Kohta 100-vuotias tyhjennyspumppujen valmistaja on alallaan yksi maailman johtavista tekijöistä. Tehtaan kapasiteetti on n. 1 000 000 pumppua vuodessa.
Meiltä saat myös huollon ja varaosat Tsurumin uppopumppuihin. Pumppuhuoltomme sisältää aina pumpun kuormitustestausajon. Pumpun kuormitusajossa varmistetaan, että pumppusi teho on valmistajan luokituksen mukainen. Olemme valtuutettu Tsurumi-uppopumppujen korjaaja, joten varaosat löytyvät suoraan varastostamme. Linkki pumppuhuoltoomme, ota yhteyttä!
- ANTI-Wicking -suoja estää kapillaariveden nousun sähköjohtoa pitkin (johto murtunut/poikki)
- Tsurumi tiivistysholkki – Täysin vedenpitävä
- Öljynnostin – jatkuva käyttö kuivakäynnillä
- Kaksinkertainen mekaaninen akselitiiviste öljyhauteessa
- Kulutuskestävät pumpun kotelointi ja juoksupyörä
- Kuulalaakerit parhainta laatua
Teollisuus ja jätevesipumput, joiden käyttökohteina ovat kaupungit, yksityiset pienkäyttäjät sekä teollisuuden jätevesikeskukset.
Tästä kaikki jätevesipumput ladattavissa: Jätevesipumput

Tsurumi – Kannettavat jätevesipumput
Kannettavat jätevesipumput: POM ja OM -uppoasenteiset pilssipumput - Kevyen kuitulujitemuovista ...

Tsurumi – Jätevesipumput U-sarja (Vortex-juoksupyörä)
Tuotto 4,4 - 17 l/s (264 - 1030 l/min), nostokorkeus 7,4 - 23,5 m, sihdin reikä 35 - 56 mm. Pumpu...

Tsurumi – Jätevesipumput B-sarja (kanava-juoksupyörä)
Jätevesipumpput B-sarja - pumpuissa poistoaukko 50 - 150 mm, moottoriteho 0,4 - 15 kW, nostokorkeus ...

Tsurumi – Merivesipumput TM
Merivesipumput : 2" letkuyhde, tuotto 290 - 350 l/min, nostokapasiteetti 12- 15 m, paino 6,7 - 7,8 ...

Tsurumi – Jätevesipumput UT-sarja (Vortex-juoksupyörä)
Tuotto 3,8 - 7,3 l/s (230 - 440 l/min), nostokorkeus 6,5 - 12,5 m, sihdin reikä 35 mm. Pumpussa o...

Tsurumi – Rosteripumput SQ – SFQ
2" letkuyhde, tuotto 240 - 300 l/min , nostokapasiteetti 10,5 - 14,5 m, paino 12 - 14 kg, läpimeno 6...

Tsurumi – Jätevesipumput UZ-sarja (Vortex-juoksupyörä)
Tuotto 4,4 - 17 l/s (644 - 2600 l/min), nostokorkeus 7,5 - 19 m, läpimeno 50 - 100 mm. Pumpussa o...

Tsurumi – Jätevesipumput UYZ-sarja (Vortex-juoksupyörä)
Jätevesipumput UYZ-sarja: 80UYZ- tuotto 16,6 - 36,9 l/s (1000 - 2214 l/min), nostokorkeus 8,4 - 14,7...

Tsurumi – Kellupumppu FSP
FSP kellupumppu asetetaan 3 kellukkeella juuri veden pinnan alle, jonka avulla saadaan pyörre, jolla...

Tsurumi – Hakkuripumput C, CR, C-Z
C-sarjan hakkuripumput ovat uppokäyttöön tarkoitettuja pumppuja, jotka on suunniteltu käsittelemään ...
Myynti

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

Machineryn rakentamisen osasto kävi oppimassa maantiivistinuutuuksista Swepacin uusissa tiloissa Ruotsissa
Lue lisääRakentaminen

konetoimitukset

konetoimitukset

Vuokralifteille (Ykkös-Teline Oy) toimitettiin laadukkaat Skyjack-henkilönostimet
Lue lisääkonetoimitukset

Machinery järjesti Skyjack-henkilönostinkoulutuksen – päivän aikana osallistujat saivat monipuolisesti tietoa koneiden käytöstä
Lue lisääRakentaminen

Olemme mukana FinnMateria-messuilla 25.-27.10! – Löydät meidät osastolta B 462
Lue lisääTapahtumat

Martikaisen konevuokraamo laajensi henkilönostinvalikoimaansa Skyjack SJ6832RTE 4WD -saksilavalla
Lue lisääkonetoimitukset