Voimantuotto

Kaikki irti voimasta

Meiltä moottorit, generaattorit, vaihteistot, varaosat sekä niiden huoltopalvelut – Yksilöllisellä palvelulla ja laajalla asiantuntemuksella.

Cummins moottorit ja merigeneraattorit Fleetguard tuotteet ja tarvikkeet Varastokoneet Irtogeneraattorit Bobcat vaunukompressorit Varavoima ja dieselgeneraattorit Palovesipumput ja -moottorit Automaattivaihteistot - Allison Kubota moottorit

Huolto

Lue lisää

Varaosat

Lue lisää

Voimantuotto Myynti

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Voimantuotto

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Petri Flinkman

Myynti- ja applikaatioinsinööri
Cummins , Marine, Onan generaattorit

0201630348

petri.flinkman@machinery.fi

Markku Antikainen

Myyntipäällikkö
Cummins

044 784 5459

markku.antikainen@machinery.fi

Arto Orjo

Myyntipäällikkö

0201630340

arto.orjo@machinery.fi

Martin Arhippainen

Myyntipäällikkö

020 163 0347

martin.arhippainen@machinery.fi

Henrik Park-Björklund

Myyntipäällikkö

0201630339

henrik.park-bjorklund@machinery.fi

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Anne Kangasmaa

Myyntikoordinaattori

0201630342

anne.kangasmaa@machinery.fi

Anton Jokisalo Anton Jokisalo

Tuotetuki-insinööri
Tekninen tuki ja takuuasiat

020 163 0316

anton.jokisalo@machinery.fi

Huoltopalvelut Huoltopalvelut - Moottorit

Cummins, Kubota

0201630436

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Moottorit

Varaosat, suodattimet

0201630431

voimantuotto@machinery.fi

Kaikki yhteystiedot
| Voimantuotto

Haussa mekaanikko-työnjohtaja Terrafamen kaivosalueelle Sotkamoon

Lue lisää

Rekrytointi

| Voimantuotto

Doosan-kompressoreista Bobcat-kompressoreita

Lue lisää

Tiedote

| Metallintyöstökoneet

Tulevat laajat ammattiliittojen lakot saattavat vaikuttaa Machineryn tavarantoimituksiin 1.-2.1.2024

Lue lisää

Tiedote