Yhteystiedot

Valtakunnallinen palvelunumero

020 163 0300
markkinointi@machinery.fi

Machinery Vantaa

Ansatie 5
01740 Vantaa

Machinery Tampere

Ruutanakorventie 2
33960 Pirkkala

Varaosapalvelut

Moottorit ja generaattorit 020 163 0431
(Cummins, Kubota, Allison, SDMO)

Metallintyöstö 020 163 0438

Rakentaminen 020 163 0440

Huoltopalvelut

Metallintyöstö 020 163 0439

Rakentaminen 020 163 0447

Moottorit ja generaattorit 
020 163 0436 (Cummins)
020 163 0435  (Varavoima)

Vaihteistot 
020 163 0308 (Kimmo Mönkkönen)
020 163 0309 (Kimmo Hotti)

Metallintyöstökoneet

Silja Frigård

Toimialajohtaja
Konepaja

0201630353

silja.frigard@machinery.fi

Juha Parri

Myynti - Lastuavat

040 181 7295

juha.parri@machinery.fi

Katri Manninen

Myynti - Sahaus

0440999604

katri.manninen@machinery.fi

Petri Halme

Myynti - Levytyö

0405515666

petri.halme@machinery.fi

Simo Rantanen Simo Rantanen

Myynti - Lastuavat

044 775 4424

simo.rantanen@machinery.fi

Samuel Ahonen Samuel Ahonen

Myynti - Levytyö

050 472 3526

samuel.ahonen@machinery.fi

Jari Enontekiö Jari Enontekiö

Myynti - Levytyö

0505695173

jari.enontekio@machinery.fi

Asko Silvala

Tekninen tuki

0201630375

asko.silvala@machinery.fi

Ari Kauranen

Hallimestari

0201630327

ari.kauranen@machinery.fi

Seppo Hirvonen

Huoltoteknikko
Tampere

0201630372

seppo.hirvonen@machinery.fi

Mika Koivisto

Huoltoteknikko
Tampere

0201630380

mika.koivisto@machinery.fi

Juha Tuomi

Huoltoteknikko
Turku

0447289553

juha.tuomi@machinery.fi

Janne Moisanen huoltoteknikko Janne Moisanen

Huoltoteknikko
Tampere

0201630377

janne.moisanen@machinery.fi

Simo Parri

Huoltoteknikko

0201630320

simo.parri@machinery.fi

Timo Keskinen Timo Keskinen

Tuotepäällikkö - Varaosat

0201630366

timo.keskinen@machinery.fi

Jani Hiltunen

Huoltoteknikko

0201630473

jani.hiltunen@machinery.fi

Juuso Rokkonen

Huoltoteknikko

0201630360

juuso.rokkonen@machinery.fi

Jani Wendell

Tuotepäällikkö - Kulutusosat
Tampere

044 982 1010

jani.wendell@machinery.fi

Huoltopalvelut Huoltopalvelut - Metallintyöstö


0201630439

Tero Loponen

Huoltoteknikko

+358 20 163 0337

tero.loponen@machinery.fi

Janne Järvinen

Jälkimarkkinointipäällikkö, huolto

0447394216

janne.jarvinen@machinery.fi

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Metallintyöstö


0201630438

Rakennuskalusto

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Moottorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Voimantuotto

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Petri Flinkman

Myynti- ja applikaatioinsinööri
Cummins , Marine, Onan generaattorit

0201630348

petri.flinkman@machinery.fi

Arto Orjo

Myyntipäällikkö

0201630340

arto.orjo@machinery.fi

Markku Antikainen

Myyntipäällikkö
Cummins

044 784 5459

markku.antikainen@machinery.fi

Anne Kangasmaa

Myyntikoordinaattori

0201630342

anne.kangasmaa@machinery.fi

Olli Rajulin

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet: Cummins ja Fleetguard

0201630354

olli.rajulin@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Anton Jokisalo Anton Jokisalo

Tuotetuki-insinööri
Tekninen tuki ja takuuasiat

020 163 0316

anton.jokisalo@machinery.fi

Huoltopalvelut Huoltopalvelut - Moottorit

Cummins, Kubota

0201630436

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Moottorit

Varaosat, suodattimet

0201630431

voimantuotto@machinery.fi

Mirva Seppälä

Myyntikoordinaattori

020 163 0351

mirva.seppala@machinery.fi

Kenan Miftari

Varaosamyyjä

0201630336

kenan.miftari@machinery.fi

Robert Eerola

Työnjohtaja

0201630356

robert.eerola@machinery.fi

Huoltopalvelut GT-Motor moottorikoneistus

Moottorikoneistamo

0201630444

gtmotor@machinery.fi

Ville Käki

Takuu- ja huoltokoordinaattori
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Juha Mantere Juha Mantere

Huoltojohtaja

020 163 0311

juha.mantere@machinery.fi

Vesa Peltoniemi Vesa Peltoniemi

Varaosapäällikkö

020 163 0330

vesa.peltoniemi@machinery.fi

Generaattorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Voimantuotto

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Martin Arhippainen

Myyntipäällikkö

020 163 0347

martin.arhippainen@machinery.fi

Henrik Park-Björklund

Myyntipäällikkö

0201630339

henrik.park-bjorklund@machinery.fi

Huoltopalvelut Huoltopalvelut - Varavoima


0201630435

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Vaihteistot

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Ville Käki

Takuu- ja huoltokoordinaattori
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Kimmo Mönkkönen

Huolto
Allison

0201630308

kimmo.monkkonen@machinery.fi

Kimmo Hotti

Huolto
Allison

0201630309

kimmo.hotti@machinery.fi

Aapo Alatupa

Huolto
Allison

0201630341

aapo.alatupa@machinery.fi

Markkinointi ja viestintä

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Kaisa Mäenpää

Markkinointisuunnittelija

0408476617

kaisa.maenpaa@machinery.fi

Siru Pernu Siru Pernu

Markkinointisuunnittelija

040 196 5592

siru.pernu@machinery.fi

Talous

Olessia Sairanen

Pääkirjanpitäjä

0447750038

olessia.sairanen@machinery.fi

Jaana Korkalainen

Ostoreskontranhoitaja

0201630402

jaana.korkalainen@machinery.fi

Ida Myyntireskontra Ida Sairola

Myyntireskontranhoitaja

0201630314

ida.sairola@machinery.fi

Jari Hamberg

Laatupäällikkö

0201630318

jari.hamberg@machinery.fi

Kia Weckström Kia Weckström

HR-Asiantuntija

0400477344

Kia.Weckstrom@machinery.fi

Laskutusosoitteemme:

Verkkolaskut: OVT-tunnus: 003701111693
Operaattori: Opus Capita Solutions
Operaattoritunnus: E204503
ostolaskut@machinery.fi

Yhteydenottopyyntö