Yhteystiedot

Valtakunnallinen palvelunumero

020 163 0300
markkinointi@machinery.fi

Machinery Vantaa

Ansatie 5
01740 Vantaa

Machinery Tampere

Ruutanakorventie 2
33960 Pirkkala

Varaosapalvelut

Moottorit ja generaattorit 020 163 0431
(Cummins, Kubota, Allison, SDMO)

Metallintyöstö 020 163 0438

Rakentaminen 020 163 0440

Huoltopalvelut

Metallintyöstö 020 163 0439

Rakentaminen 020 163 0447

Moottorit ja generaattorit 
020 163 0436 (Cummins)
020 163 0435  (Varavoima)

Vaihteistot 
020 163 0308 (Kimmo Mönkkönen)
020 163 0309 (Kimmo Hotti)

Metallintyöstökoneet

Kalle Louhimo

Toimialajohtaja, Myynti - levytyö ja lastuavat

Lastuavat Levytyö Myynti

0401363538

kalle.louhimo@machinery.fi

Kari Pirttilä

Myynti raskas koneistus

0400510736

kari.pirttila@machinery.fi

Kari Raivonen

Myynti - Lastuavat

Lastuavat Myynti

0408400062

kari.raivonen@machinery.fi

Jukka Ilonen

Myynti - Lastuavat

Lastuavat Myynti

0447640304

jukka.ilonen@machinery.fi

Herkko Raivonen

Myynti - Lastuavat

Lastuavat Myynti

0445336768

herkko.raivonen@machinery.fi

Katri Manninen

Myynti - Sahaus

Lastuavat Myynti

0440999604

katri.manninen@machinery.fi

Petri Halme

Myynti - Levytyö

Levytyö Myynti

0405515666

petri.halme@machinery.fi

Silja Frigård

Projektipäällikkö

0201630353

silja.frigard@machinery.fi

Asko Silvala

Tekninen tuki

0201630375

asko.silvala@machinery.fi

Ari Kauranen

Hallimestari

0201630327

ari.kauranen@machinery.fi

Seppo Hirvonen

Työnjohto - Huolto
Tampere

0201630372

seppo.hirvonen@machinery.fi

Esa Hietala

Varaosamyyjä

0201630389

esa.hietala@machinery.fi

Mika Koivisto

Huoltoteknikko
Tampere

0201630380

mika.koivisto@machinery.fi

Juha Tuomi

Huoltoteknikko
Turku

0447289553

juha.tuomi@machinery.fi

Janne Moisanen huoltoteknikko Janne Moisanen

Huoltoteknikko
Tampere

0201630377

janne.moisanen@machinery.fi

Juha Parri

Huoltoinsinööri
Tampere

0201630460

juha.parri@machinery.fi

Jani Hiltunen

Huoltoteknikko

0201630502

jani.hiltunen@machinery.fi

Juuso Rokkonen

Huoltoteknikko

0201630360

juuso.rokkonen@machinery.fi

Jani Wendell

Tuotepäällikkö - Kulutusosat
Tampere

0201630370

jani.wendell@machinery.fi

Huoltopalvelut - Metallintyöstö


Huolto

0201630439

Janne Järvinen

Jälkimarkkinointipäällikkö, huolto

Tampere

0447394216

janne.jarvinen@machinery.fi

Varaosapalvelut - Metallintyöstö


0201630438

Rakennuskalusto

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

Myynti

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

Tuki

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

Myynti

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

Tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

Myynti

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

Tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Moottorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Petri Flinkman

Myynti- ja applikaatioinsinööri
Cummins , Marine, Onan generaattorit

0201630348

petri.flinkman@machinery.fi

Arto Orjo

Myyntipäällikkö
Kubota

0201630340

arto.orjo@machinery.fi

Markku Antikainen

Myyntipäällikkö
Cummins

044 784 5459

markku.antikainen@machinery.fi

Anne Kangasmaa

Myyntikoordinaattori

0201630342

anne.kangasmaa@machinery.fi

Olli Rajulin

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet

0201630354

olli.rajulin@machinery.fi

Henry Mäkelä Machinery Henry Mäkelä

Palvelupäällikkö

0201630525

henry.makela@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Anton Jokisalo Anton Jokisalo

Tuotetuki-insinööri
Tekninen tuki ja takuuasiat

Kompressorit Myynti ja huolto

020 163 0316

anton.jokisalo@machinery.fi

Huoltopalvelut - Moottorit

Cummins, Kubota

Dieselmoottoripalvelut ja moottorihuolto Huolto

0201630436

Varaosapalvelut - Moottorit

Varaosat, suodattimet

Huolto Moottorivaraosat ja -suodattimet

0201630431

Mirva Seppälä

Myyntikoordinaattori

Myynti

020 163 0351

mirva.seppala@machinery.fi

Robert Eerola

Työnjohtaja

Dieselmoottoripalvelut ja moottorihuolto

0201630356

robert.eerola@machinery.fi

Ville Käki

Varaosamyyjä
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Generaattorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Martin Arhippainen

Myyntipäällikkö

Myynti

020 163 0347

martin.arhippainen@machinery.fi

Antti Hamina

Projektiteknikko

Myynti

020 163 0317

antti.hamina@machinery.fi

Henrik Park-Björklund

Myyntipäällikkö

Myynti

0201630339

henrik.park-bjorklund@machinery.fi

Huoltopalvelut - Varavoima


0201630435

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

Kompressorit Myynti

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Vaihteistot

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

Kompressorit Myynti

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Ville Käki

Varaosamyyjä
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Kimmo Mönkkönen

Huolto
Allison

0201630308

kimmo.monkkonen@machinery.fi

Kimmo Hotti

Huolto
Allison

0201630309

kimmo.hotti@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Maanrakentaminen

Vesa Terhivaara Vesa Terhivaara

Tulosyksikön johtaja - maanrakentaminen

044 555 6877

vesa.terhivaara@machinery.fi

Marek Saage

Myyntipäällikkö - Viro

+372 50 15 601

marek.saage@machinery.fi

Johto

Janne Silvennoinen Machinery Oy Janne Silvennoinen

Toimitusjohtaja, Rakentamisen Toimialajohtaja

0400 734 422

janne.silvennoinen@machinery.fi

Markkinointi ja viestintä

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja

0201630329

milja.frigard@machinery.fi

Annika Aurela

Markkinointisuunnittelija

044 714 9016

annika.aurela@machinery.fi

Kaisa Mäenpää

Markkinointisuunnittelija

0408476617

kaisa.maenpaa@machinery.fi

Anita Kaasalainen

Markkinointisuunnittelija

044 493 9906

anita.kaasalainen@machinery.fi

Siru Pernu Siru Pernu

Markkinointisuunnittelija

040 196 5592

siru.pernu@machinery.fi

Talous

Olessia Sairanen

Pääkirjanpitäjä

Kirjanpito

0447750038

olessia.sairanen@machinery.fi

Jaana Korkalainen

Ostoreskontranhoitaja

Ostoreskontra

0201630402

jaana.korkalainen@machinery.fi

Jari Hamberg

Laatupäällikkö

0201630318

jari.hamberg@machinery.fi

Meri Yrjölä Meri Yrjölä

Reskontran hoitaja

Myyntireskontra

0201630401

meri.yrjola@machinery.fi

Kia Weckström Kia Weckström

HR-Asiantuntija

HR

0400477344

Kia.Weckstrom@machinery.fi

Laskutusosoitteemme:

Verkkolaskut: OVT-tunnus: 003701111693
Operaattori: Liaison Technologies Oy
Operaattoritunnus: 003708599126
ostolaskut@machinery.fi

Yhteydenottopyyntö