Yhteystiedot

Valtakunnallinen palvelunumero

020 163 0300
markkinointi@machinery.fi

Machinery Vantaa

Ansatie 5
01740 Vantaa

Machinery Tampere

Etu-Hankkion katu 18
33700 Tampere

Varaosapalvelut

Metallintyöstö 020 163 0438

Rakentaminen 020 163 0440

Moottorit ja generaattorit 020 163 0431
(Cummins, Kubota, Allison, SDMO)

Huoltopalvelut

Metallintyöstö 020 163 0439

Rakentaminen 020 163 0447

Moottorit ja generaattorit 
020 163 0436 (Cummins)
020 163 0435  (Varavoima)

Vaihteistot 
020 163 0308 (Kimmo Mönkkönen)
020 163 0309 (Kimmo Hotti)

Metallintyöstökoneet

Kari Pirttilä

Myynti raskas koneistus

0400510736

kari.pirttila@machinery.fi

Kari Raivonen

Myynti - Lastuavat

0408400062

kari.raivonen@machinery.fi

Jukka Ilonen

Myynti - Lastuavat

0447640304

jukka.ilonen@machinery.fi

Katri Manninen

Myynti - Sahaus

0440999604

katri.manninen@machinery.fi

Sami Vornanen

Myynti - Levytyö

0447634416

sami.vornanen@machinery.fi

Petri Halme

Myynti - Levytyö

0405515666

petri.halme@machinery.fi

Kalle Louhimo

Toimialajohtaja, Myynti - levytyö ja lastuavat

0401363538

kalle.louhimo@machinery.fi

Silja Frigård

Projektipäällikkö

0201630353

silja.frigard@machinery.fi

Asko Silvala

Tekninen tuki

0201630375

asko.silvala@machinery.fi

Ari Kauranen

Hallimestari

0201630327

ari.kauranen@machinery.fi

Seppo Hirvonen

Työnjohto - Huolto
Tampere

0201630372

seppo.hirvonen@machinery.fi

Esa Hietala

Varaosamyyjä

0201630389

esa.hietala@machinery.fi

Ossi Hiitelä

Varaosamyyjä

0201630332

ossi.hiitela@machinery.fi

Mika Wendell

Varaosapäällikkö

0201630381

mika.wendell@machinery.fi

Leena Pekola

Huollon koordinaattori
Tampere

0201630393

leena.pekola@machinery.fi

Tero Loponen

Huoltoteknikko
Tampere

0201630337

tero.loponen@machinery.fi

Mika Koivisto

Huoltoteknikko
Tampere

0201630380

mika.koivisto@machinery.fi

Juha Tuomi

Huoltoteknikko
Turku

0447289553

juha.tuomi@machinery.fi

Janne Moisanen huoltoteknikko Janne Moisanen

Huoltoteknikko
Tampere

0201630377

janne.moisanen@machinery.fi

Juha Parri

Huoltoinsinööri
Tampere

0201630460

juha.parri@machinery.fi

Kaj Fahlström

Huoltoteknikko
Tampere

0201630374

kaj.fahlstrom@machinery.fi

Jani Hiltunen

Huoltoteknikko

0201630502

jani.hiltunen@machinery.fi

Juuso Rokkonen

Huoltoteknikko

0201630360

juuso.rokkonen@machinery.fi

Jani Wendell

Tuotepäällikkö - Kulutusosat
Tampere

0201630370

jani.wendell@machinery.fi

Huoltopalvelut - Metallintyöstö


Huolto

0201630439

Varaosapalvelut - Metallintyöstö


0201630438

Rakennuskalusto

Seppo Halme

Aluemyyntipäällikkö
Pirkanmaa, Satakunta, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa ja Keski-Suomi

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Mikko Niemi


Tekninen tuki, varaosat ja puhelinmyynti

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Varaosat, puhelinmyynti

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Marja Vainio

Palvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Timo Eerola

Asentaja
Tekninen tuki ja huolto

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Moottorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Petri Flinkman

Myynti- ja applikaatioinsinööri
Cummins , Marine, Onan generaattorit

0201630348

petri.flinkman@machinery.fi

Markku Antikainen

Myyntipäällikkö
Cummins

044 784 5459

markku.antikainen@machinery.fi

Arto Orjo

Myyntipäällikkö
Kubota

0201630340

arto.orjo@machinery.fi

Anne Kangasmaa

Myyntikoordinaattori

0201630342

anne.kangasmaa@machinery.fi

Olli Rajulin

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet

0201630354

olli.rajulin@machinery.fi

Henry Mäkelä Machinery Henry Mäkelä

Kehitysjohtaja

0201630525

henry.makela@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Anton Jokisalo

Tuotetuki-insinööri
Tekninen tuki ja takuuasiat

Myynti ja huolto

020 163 0316

anton.jokisalo@machinery.fi

Huoltopalvelut - Moottorit

Cummins, Kubota

Dieselmoottoripalvelut ja moottorihuolto Huolto

0201630436

Varaosapalvelut - Moottorit

Varaosat, suodattimet

Huolto Moottorivaraosat ja -suodattimet

0201630431

Marja Vainio

Palvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mirva Seppälä

Myyntikoordinaattori

Myynti

020 163 0351

mirva.seppala@machinery.fi

Oskari Korhonen

Varaosapäällikkö

Moottorivaraosat ja -suodattimet

020 163 0323

oskari.korhonen@machinery.fi

Robert Eerola

Työnjohtaja

Dieselmoottoripalvelut ja moottorihuolto

0201630356

robert.eerola@machinery.fi

Ville Käki

Varaosamyyjä
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Generaattorit

Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima

020 163 0344

juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Martin Arhippainen

Myyntipäällikkö

020 163 0347

martin.arhippainen@machinery.fi

Antti Hamina

Projektiteknikko

020 163 0317

antti.hamina@machinery.fi

Henrik Park-Björklund

Myyntipäällikkö

0201630339

henrik.park-bjorklund@machinery.fi

Huoltopalvelut - Varavoima


0201630435

Tapio Hörkkö

Työnjohtaja

0201630357

tapio.horkko@machinery.fi

Vaihteistot

Tero Aspegren

Myyntipäällikkö

0201630307

tero.aspegren@machinery.fi

Ville Käki

Varaosamyyjä
Allison, Kubota

0201630310

ville.kaki@machinery.fi

Kimmo Mönkkönen

Huolto
Allison

0201630308

kimmo.monkkonen@machinery.fi

Kimmo Hotti

Huolto
Allison

0201630309

kimmo.hotti@machinery.fi

Marja Vainio

Palvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Maanrakentaminen

Vesa Terhivaara Vesa Terhivaara

Tulosyksikön johtaja - maanrakentaminen

044 555 6877

vesa.terhivaara@machinery.fi

Marek Saage

Myyntipäällikkö - Viro

+372 50 15 601

marek.saage@machinery.fi

Johto

Janne Silvennoinen Machinery Oy Janne Silvennoinen

Toimitusjohtaja, Rakentamisen Toimialajohtaja

0400 734 422

janne.silvennoinen@machinery.fi

Markkinointi ja viestintä

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja

0201630329

milja.frigard@machinery.fi

Annika Aurela

Markkinointisuunnittelija

044 714 9016

annika.aurela@machinery.fi

Kaisa Mäenpää

Markkinointisuunnittelija - Äitiyslomalla

0408476617

kaisa.maenpaa@machinery.fi

Talous

Olessia Sairanen

Pääkirjanpitäjä

Kirjanpito

0447750038

olessia.sairanen@machinery.fi

Raija Heiskanen

Henkilöstökoordinaattori

Myyntireskontra

0201630306

raija.heiskanen@machinery.fi

Jaana Korkalainen

Ostoreskontranhoitaja

Ostoreskontra

0201630402

jaana.korkalainen@machinery.fi

Jari Hamberg

Laatupäällikkö

0201630318

jari.hamberg@machinery.fi

Laskutusosoitteemme:

Verkkolaskut: OVT-tunnus: 003701111693
Operaattori: Liaison Technologies Oy
Operaattoritunnus: 003708599126
ostolaskut@machinery.fi

Yhteydenottopyyntö