Henkilöstö

Sähköpostiosoitteemme on muotoa etunimi.sukunimi@machinery.fi

VARAOSAPALVELUJEN PUHELINNUMEROT:

Metallintyöstö 020 163 0438

Rakentaminen 020 163 0412

Moottorit ja generaattorit 020 163 0431 (Cummins, Kubota, Allison, SDMO)

HUOLTOPALVELUJEN PUHELINNUMEROT:

Metallintyöstö 020 163 0439

Rakentaminen 020 163 0447

Moottorit ja generaattorit 020 163 0436 (Cummins) 020 163 0435  (Varavoima)

 

 

Metallintyöstökoneet

Metallintyöstökoneet
Kari Pirttilä

Toimialajohtaja
0400510736
kari.pirttila@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Kari Raivonen

Aluemyyntipäällikkö - Lastuavat
Pohjois- ja Länsi-Suomi
0408400062
kari.raivonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jani Huurne

Aluemyyntipäällikkö - Lastuavat, paineilma
Itä-Suomi ja Viro
0401924255
jani.huurne@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jukka Ilonen

Aluemyyntipäällikkö - Lastuavat
Uusimaa ja Häme
0447640304
jukka.ilonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jarmo Viitala

Aluemyyntipäällikkö - Levytyö
Länsi-, Itä- ja Pohjois-Suomi
0400740267
jarmo.viitala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Sami Vornanen

Aluemyyntipäällikkö - Levytyö
Uusimaa, Varsinais-Suomi ja Häme
0447634416
sami.vornanen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Anssi Matkonen

Aluemyyntipäällikkö - Lastuavat
Kaakkois-Suomi
0447356368
anssi.matkonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Silja Frigård

Myynti- ja ostokoordinaattori
0201630353
silja.frigard@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Asko Silvala

Tekninen tuki
0201630375
asko.silvala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Ari Kauranen

Hallimestari
0201630327
ari.kauranen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Toni Mäkelä

Palvelupäällikkö
0201630390
toni.makela@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Seppo Hirvonen

Työnjohto - Huolto
Tampere
0201630372
seppo.hirvonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Sami Kesälä

Työnjohto - Huolto
Tampere
0201630413
sami.kesala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Esa Hietala

Varaosamyyjä
0201630389
esa.hietala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Ossi Hiitelä

Varaosamyyjä
0201630332
ossi.hiitela@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Mika Wendell

Varaosat, verkkokauppa
0201630381
mika.wendell@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Leena Pekola

Huollon koordinaattori
Tampere
0201630393
leena.pekola@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Tero Loponen

Huoltoteknikko
Tampere
0201630337
tero.loponen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Petri Lintala

Huoltoteknikko
Tampere
0449821290
petri.lintala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Mika Koivisto

Huoltoteknikko
Tampere
020163038
mika.koivisto@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Kalle Salmela

Huoltoteknikko
Tampere
0201630376
kalle.salmela@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Kalevi Mäenpää

Huoltoteknikko
Tampere
0201630365
kalevi.maenpaa@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jussi Syrjälä

Huoltoteknikko
Tampere
0201630367
jussi.syrjala@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jussi Palsa

Huoltoteknikko
Tampere
0201630373
jussi.palsa@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Juha Tuomi

Huoltoteknikko
Turku
0447289553
juha.tuomi@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Janne Moisanen

Huoltoteknikko
Tampere
0201630377
janne.moisanen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Juha Parri

Huoltoinsinööri
Tampere
0201630460
juha.parri@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jarno Raski

Huoltomekaanikko
Tampere
0201630383
jarno.raski@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jari Harju

Huoltoteknikko, levytyö
Tampere
0201630523
jari.harju@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Pertti Mäkelä

Huoltoteknikko
Tampere
0201630333
pertti.makela@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Waltteri Louhekallio

Huoltoteknikko
Tampere
0406644795
waltteri.louhekallio@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jouni Kervinen

Työnjohto - Huolto
Joensuu
0201630363
jouni.kervinen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Mauri Hirvonen

Huoltoteknikko
Joensuu
0201630369
mauri.hirvonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Lauri Karvonen

Huoltoteknikko
Joensuu
0201630362
lauri.karvonen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jukka Ratilainen

Huoltoteknikko
Joensuu
0201630361
jukka.ratilainen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Heikki Silvennoinen

Huoltoteknikko
Joensuu
0201630360
heikki.silvennoinen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Kirsi Rännäli

Huollon koordinaattori
Joensuu
0201630352
kirsi.rannali@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Eero Huurinainen

Huoltoteknikko
Joensuu
0447092881
eero.huurinainen@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Jani Koppeli

Huoltoinsinööri
Tampere
0447417566
jani.koppeli@machinery.fi

Metallintyöstökoneet
Kaisa Pirttilä

Myynti- ja markkinointikoordinaattori
0408476617
kaisa.pirttila@machinery.fi

Huolto Metallintyöstökoneet
Huoltopalvelut - Metallintyöstö

0201630439

Metallintyöstökoneet
Varaosapalvelut - Metallintyöstö

0201630438

Moottorit

Generaattorit Moottorit
Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima
020 163 0344
juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Moottorit
Sami-Petteri Malinen

Myynti- ja aplikaatioinsinööri
Cummins
0201630343
sami-petteri.malinen@machinery.fi

Moottorit
Petri Flinkman

Myynti- ja aplikaatioinsinööri
Cummins
0201630348
petri.flinkman@machinery.fi

Moottorit
Arto Orjo

Myyntipäällikkö
Kubota
0201630340
arto.orjo@machinery.fi

Moottorit
Anne Kangasmaa

Myyntisihteeri
0201630342
anne.kangasmaa@machinery.fi

Moottorit
Jussi Virtanen

Tekninen palvelupäällikkö
Tekninen tuki, koulutus ja takuut
020 163 0350
jussi.virtanen@machinery.fi

Moottorit
Olli Rajulin

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet
0201630354
olli.rajulin@machinery.fi

Moottorit
Mirva Seppälä

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet
0201630351
mirva.seppala@machinery.fi

Moottorit
Ari Nurmio

Varaosamyyjä
Moottorivaraosat ja -suodattimet
0201630524
ari.nurmio@machinery.fi

Moottorit
Henry Mäkelä

Varaosapäällikkö
Moottorivaraosat ja -suodattimet
0201630525
henry.makela@machinery.fi

Dieselmoottoripalvelut ja moottorihuolto Huolto Moottorit
Huoltopalvelut - Moottorit

Cummins, Kubota
0201630436

Huolto Moottorivaraosat ja -suodattimet Moottorit
Varaosapalvelut - Moottorit

Varaosat, suodattimet
0201630431

Moottorit Rakennuskalusto Vaihteistot
Marja Vainio

Palvelupäällikkö
0201630313
marja.vainio@machinery.fi

Huolto Moottorit
Sami Torri

Työnjohtaja
0201630311
sami.torri@machinery.fi

Generaattorit

Generaattorit Moottorit
Juha-Pekka Honkanen

Toimialajohtaja
Moottorit ja varavoima
020 163 0344
juha-pekka.honkanen@machinery.fi

Generaattorit
Martin Arhippainen

Myyntipäällikkö
020 163 0347
martin.arhippainen@machinery.fi

Generaattorit
Antti Hamina

Projektiteknikko
020 163 0317
antti.hamina@machinery.fi

Generaattorit
Matti Laaksonen

Myyntipäällikkö
0201630341
matti.laaksonen@machinery.fi

Generaattorit
Henrik Park-Björklund

Myyntipäällikkö
0201630339
henrik.park-bjorklund@machinery.fi

Generaattorit
Huoltopalvelut - Varavoima

0201630435

Vaihteistot

Vaihteistot
Tero Aspegren

Myyntipäällikkö
Allison
0201630307
tero.aspegren@machinery.fi

Vaihteistot
Ville Käki

Varaosamyyjä
Allison
0201630310
ville.kaki@machinery.fi

Vaihteistot
Kimmo Mönkkönen

Huolto
Allison
0201630308
kimmo.monkkonen@machinery.fi

Vaihteistot
Kimmo Hotti

Huolto
Allison
0201630309
kimmo.hotti@machinery.fi

Moottorit Rakennuskalusto Vaihteistot
Marja Vainio

Palvelupäällikkö
0201630313
marja.vainio@machinery.fi

Rakennuskalusto

Rakennuskalusto
Janne Virtanen

Toimialajohtaja
0201630407
janne.virtanen@machinery.fi

Rakennuskalusto
Seppo Halme

Aluemyyntipäällikkö
Häme, Länsi- ja Keski-Suomi
0201630397
seppo.halme@machinery.fi

Rakennuskalusto
Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Häme, Länsi- ja Keski-Suomi
0201630406
mikko.niemi@machinery.fi

Rakennuskalusto
Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Suomi, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala
0201630404
janne.kaltokari@machinery.fi

Rakennuskalusto
Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Itä- ja Pohjois-Suomi
0201630472
veli-matti.maaranen@machinery.fi

Rakennuskalusto
Rakennuskalusto
Merja Naski

Koordinaattori
Puhelinmyynti
0201630425
merja.naski@machinery.fi

Rakennuskalusto
Kari Leppä

Tuotepäällikkö
Puhelinmyynti
0201630403
kari.leppa@machinery.fi

Rakennuskalusto
Lasse Silen

Työnjohto, varaosat
0201630412
lasse.silen@machinery.fi

Moottorit Rakennuskalusto Vaihteistot
Marja Vainio

Palvelupäällikkö
0201630313
marja.vainio@machinery.fi

Rakennuskalusto
Huoltopalvelut - Rakentaminen

0201630447

Rakennuskalusto
Varaosapalvelut - Rakentaminen

0201630412

Johto

Johto
Marjukka Virkki

Toimitusjohtaja
0201630301
marjukka.virkki@machinery.fi

Markkinointi ja viestintä

Markkinointi ja viestintä
Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
0201630329
milja.frigard@machinery.fi

Talous

Talous
Alf-Håkan Romar

Talousjohtaja
0445898725
alf-hakan.romar@machinery.fi

Kirjanpito Talous
Olessia Sairanen

Pääkirjanpitäjä
0447750038
olessia.sairanen@machinery.fi

Myyntireskontra Talous
Raija Heiskanen

Henkilöstökoordinaattori
0201630306
raija.heiskanen@machinery.fi

Ostoreskontra Talous
Jaana Korkalainen

Ostoreskontranhoitaja
0201630402
jaana.korkalainen@machinery.fi

Talous
Jari Hamberg

Laatupäällikkö
0201630318
jari.harmberg@machinery.fi