Tärysauvat

Laatuvaatimuksien täyttämiseksi tuore betoni on käsiteltävä ammattimaisesti. Betonin sauvatärytys tarkoittaa, että kertynyt ilma pakotetaan ylös ja pois betonipinnasta, jolloin tuloksena on tiheä ja vahva betoni. Suosittelemme aina sauvatäryttämään betonin, kun se on yli 100 mm paksua, tai jos betonin rakenne on vahvistettu kaksinkertaisesti.

Sauvatäryttimen halkaisija valitaan betonin paksuuden ja tiheyden mukaan. Sähkötoimisten ja elektronisten sauvatäryttimien suojaputki on 5 m pitkä, mukautettuja pituuksia on kuitenkin saatavilla pyynnöstä. Swepac tarjoaa sekä sähkötoimisia että kierrettäviä sauvatäryttimiä eri halkaisijoilla, valikoimaan kuuluu lisäksi kierrettäviä ja elektronisia muuntimia. Valikoimassa on erilaisia sauvatäryttimiä sisään rakennetuilla muuntimilla.

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Huoltopalvelut Myynti - Rakentaminen

Myynnin yleinen numero

020 163 0355

Kaikki yhteystiedot