Tarjouspyyntö

INOX-sarja -uppopumppu

Minette Inox – Major Inox – Master Inox – Mega Inox

INOX-sarjan pumppujen komponentit ovat ruostumatonta terästä. Nämä pumput ovat suunniteltu korkeisiin vaatimuksiin, sekä ankariin olosuhteisiin, joissa on syövyttävää vettä/nestettä. Näillä pumpuilla voi  pumpata vettä ph arvoltaan 2- 10.

INOX-uppopumppujen tekniset tiedot

Tarjouspyyntö
Tekniset tiedot Minette Inox Major Inox (N/H) Master Inox (N/H) Mega Inox (N/H)
Maksimi tuotto (l/s) 17,5 42 / 19 52 / 19 145 / 60
Maksimi tuotto (l/min) 1 050 2 520 / 1 140 3120 / 1 140 8700 / 3600
Maksimi nostokorkeus (m) 18 23 / 42 26 / 64 90 / 200
Poistoletkun liitäntä 3” 4" / 3" 4" / 3" 6" / 4"
Nimellisteho (kW) 2,0 6,3 8,0 85
Maksimi tehon tarve (kW) 2,6 7,3 9,2 90
Virta 400 V (A) 4,4 12 15 141
Sihtireikä (mm) 7,5 8,5 8,5 10
Korkeus (mm) 535 665 720 770 / 1250
Maksimileveys (mm) 240 280 280 1180 / 700
Paino (kg) 44 65 77 / 81 925 / 1015

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot