Tarjouspyyntö

Grindex Mega -uppopumppu

Tuotto max 155 l/s, nostokorkeus max 195 m, sihdin reikä 10×10 mm. Valintaa tehtäessä on arvioitava pumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Maksimissaan pumpattavan veden lämpötila on 40°C. Pumpattavan nesteen pH arvo 5 ja 8 välillä. Upotussyvyys 20 m, mikä on myös sähkökaapelin pituus. Kuivakäyntiventtiili sallii ajoittaisen tyhjäkäynnin. Veden esteetön eteneminen letkussa estää pumpun epänormaalin kulumisen. Merivettä varten on saatavilla sinkkianodit asennettavaksi pohjalevyyn.

Tarjouspyyntö
Tekniset tiedot N H
Maksimi tuotto (l/s) 155 56
Maksimi tuotto (l/min) 9300 3360
Maksimi nostokorkeus (m) 95 195
Poistoletkun liitäntä 6” (DN150) 4" (DN100)
Nimellisteho (kW) 90 90
Maksimi tehon tarve (kW) 95 95
Virta 400V (A) 148 148
Sihtireikä (mm) 10x10 10x10
Korkeus (mm) 770 1245
Maksimileveys (mm) 1180 680
Paino (kg) 900 985
pH alue 5-8 5-8

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot