Tarjouspyyntö

HP 65T paineilmamyyrä UUTUUS!

HERCU paineilmamyyrät alitustöihin. Nämä innovatiiviset laitteet mahdollistavat pienten putkien helpon asennuksen paineilmatunkkauksen avulla, ilman tarvetta avata maata kaivamalla. Näin säästyy aikaa ja työtä. Paineilmamyyrät ovat pneumaattisia laitteita, jotka on suunniteltu vaakasuuntaiseen alitukseen. Tämä menetelmä mahdollistaa nopean katujen tai esimerkiksi rautateiden alitustyöt, ja menetelmä soveltuu erityisesti kohteisiin, joissa maaperä on pehmeää ja kuivaa sekä matka lyhyt. Paineilmamyyrä on erinomainen työkalu esimerkiksi muoviputkien sekä sähkö- ja tietoliikenneverkkojen asennukseen.

 

HP65 -sarjasta on saatavilla kolme eri mallia: HP 65T, HP65 eco T ja HP70.

HP65T HP65 ecoT HP70
Suositeltu putkien asennus Ø [mm] 25-50 25-50 25-50
Laitteen halkaisija [mm] 65-70 65-70 70
Laitteen pituus [mm] 1350 920 1350
Laitteen paino [kg] 26 15,5 28
Iskutaajuus[Hz] 5,5 7 6
Reiän porauksen pituus [m] (≤20) ≤12 ≤20
Ilmankulutus taaksepäin [m3/min] 1,4 1.0 1,8
Nimellinen ilmankäyttöpaine [bar] (5-6) 6÷7 6÷7
Max. työpaine peruutettaessa 5÷6 4÷5 5÷7
Ilmankulutus eteenpäin ajettaessa  [m/min] 1.0 1.0 1,2

 

Putken maksimihalkaisija laajennettavissa lisävarustein.

paineilmamyyrä

 

Ota yhteyttä myyntiin ja kysy lisää!

 

 

Tarjouspyyntö

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot