Tarjouspyyntö

HP 55T paineilmamyyrä UUTUUS!

HERCU HP 55T paineilmamyyrä on pneumaattinen laite, joka on suunniteltu vaakasuuntaiseen tunkkaukseen. HP 55 -sarjasta on saatavilla kolme eri versiota: HP 55, HP 55T ja HP 55 eco T.

 

HP55 HP55T HP55 eco T
Suositeltu – putkien asennus Ø[mm] 25-32 25-32 25-32
Putkien asennus vakaaseen maahan 40
Laitteen halkaisija [mm] 55 55 55
Laitteen pituus [mm] 1130 1130 800
Laitteen paino [kg] 14 14 10
Suositeltu tunkkaus pituus [m] ≤20 ≤20 ≤8
Ilmankulutus [m3/min] 1.2 1.0 1.0
Ilmankulutus peruutettaessa [m3/min] 1.2 1.0 1.1
Nimelliskäyttöpaine [bar] 7.0 6.0 7.0
Suurin ilmanpaine peruutettaessa [bar] 6.0 5.0
Iskutaajuus [Hz] 7 10

Putken maksimihalkaisija laajennettavissa lisävarustein.

 

HP 55:

  • Korkea tarkkuus
  • Kustannustehokas
  • Vaatii ajoittaisia toiminnallisia tarkistuksia, joissa vaihdetaan edellä mainitut kumihihnat

 

HP 55 T (turbo):

  • Erittäin suuri poraustehokkuus (+50 %)
  • Korkea tarkkuus
  • Vähäinen taipumus painua märässä maassa
  • Alhaiset käyttökustannukset
  • Vähäiset huoltotarpeet
  • Vahva ja helppokäyttöinen peruutusvaihde
  • Mahdollisuus vaihtaa ohjainkaapeli ilman koneen purkamista

 

HP 55 eco T:

  • Hyvä tarkkuus lyhyeksi koneeksi
  • Poikkeuksellisen lyhyt laitteen pituus (vain 90 cm)
  • Helppokäyttöinen ja erittäin vahva peruutusvaihde
  • Mahdollisuus vaihtaa ohjainkaapeli ilman koneen purkamista

 

Paineilmamyyrä

 

Ota yhteyttä myyntiin ja kysy lisää!

Tarjouspyyntö

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot