Tarjouspyyntö

HP 45T paineilmamyyrä UUTUUS!

HP 45 -sarjan paineilmamyyrät ovat sarjansa pienimpiä paineilmamyyriä. Nämä paineilmamyyrät ovat pieniä ja kevyitä työkaluja, jotka on suunniteltu ensisijaisesti valokuituasennuksiin.

 

Käyttökohteet:

  • Muoviputklien asennus, halkaisija enintään Ø25
  • Sähkö- ja tietoliikenneverkkojen asennus
  • DAC -valokuitukaapelin vetäminen

 

HP 45 on pneumaattinen laite, jossa on kiinteä pää ja joka on tarkoitettu pienten halkaisijoiden putkien ja kaapelien vaakasuuntaiseen asennukseen. Laite on erittäin pienikokoinen, joten se soveltuu erinomaisesti rajoitettuihin kaivantoihin, kuten jalkakäytävien tai aitojen alitukseen. Peruutusvaihde aktivoidaan vetämällä paineilmaletkua. Helppo ja luotettava toimintatilan vaihto mahdollistaa tehokkaan asennuksen ja laitteen vetämisen takaisin tarvittaessa.

 

HP45T HP45 KFT
Suositeltu putkien asennus Ø[mm] 25 25
Laitteen halkaisija[mm] 45 45
Laitteen pituus [mm] 955 750
Laitteen paino [kg] 7,8 6,5
Suositeltu tunkkaus pituus [m] ≤15 ≤12
Ilmankulutus [m3/min] 0.9 0.8
Nimellinen ilmanpaine [bar] 6.0 7.0
Suurin ilmanpaine peruutettaessa [bar] 6.0 5.0
Ilmankulutus – peruutus [m3/min] 0.9 0.8
Ylijännite [Hz] 7,2 10

 

Putken maksimihalkaisija laajennettavissa lisävarustein.

Ota yhteyttä myyntiin ja kysy lisää!

Tarjouspyyntö

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot