Tärysauvat

Laatuvaatimuksien täyttämiseksi tuore betoni on käsiteltävä ammattimaisesti. Betonin sauvatärytys tarkoittaa, että kertynyt ilma pakotetaan ylös ja pois betonipinnasta, jolloin tuloksena on tiheä ja vahva betoni. Suosittelemme aina sauvatäryttämään betonin, kun se on yli 100 mm paksua, tai jos betonin rakenne on vahvistettu kaksinkertaisesti.

Sauvatäryttimen halkaisija valitaan betonin paksuuden ja tiheyden mukaan. Sähkötoimisten ja elektronisten sauvatäryttimien suojaputki on 5 m pitkä, mukautettuja pituuksia on kuitenkin saatavilla pyynnöstä. Swepac tarjoaa sekä sähkötoimisia että kierrettäviä sauvatäryttimiä eri halkaisijoilla, valikoimaan kuuluu lisäksi kierrettäviä ja elektronisia muuntimia. Valikoimassa on erilaisia sauvatäryttimiä sisään rakennetuilla muuntimilla.

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot