Machinery Oy:n kattava Rakentamisen sopimushuoltoverkosto

Vuoden 2021 alusta käynnistyi Machinery Oy:ssä Rakentamisen sopimushuoltotoiminta. Sopimushuoltoverkostoon kuuluu 7 yritystä 10 toimipaikassa ympäri Suomea. Kaikki sopimushuoltajat ovat oman alansa ammattilaisia ja toimivat omina yrityksinään saaden kuitenkin täyden teknisen tuen ja avun sekä töihin tarvittavat varaosat Machineryltä.

Yhteistyön tavoitteena on luoda verkosto, joka toimii oman lähiympäristönsä asiakkaiden tarpeisiin vastaten. Paikallisuus mahdollistaa sen, että palveluajat ovat lyhyemmät ja Sinä asiakkaanamme saat palvelua entistä nopeammin ja tehokkaammin.

Rakennuskaluston sopimushuoltoverkostoon voi olla yhteydessä kaikissa henkilönostimiin tai maantiivistäjiin liittyvissä huolto- ja korjaustarpeissa, uppopumput korjataan edelleen Vantaan korjaamollamme. Osa sopimushuoltajista tarjoaa myös työmaahissien sekä valomastojen huoltoa ja korjausta. Sopimushuoltokumppaneiden tarjoamat huoltopalvelut voi tarkistaa rakentamisen sopimushuollon kartasta tai alla olevasta listasta.

”Lähdimme rakentamaan maan kattavaa sopimushuoltopisteiden verkostoa ja löydettyämme hyvät kumppanit voimme nyt tyytyväisinä todeta, että verkosto on toimintavalmis. Sopimushuoltoverkoston avulla asiakkaidemme huoltotarpeisiin pystytään vastaamaan nopeammin ja myös asiakkaan kannalta kustannustehokkaammin, kun apu löytyy lähempää.” toteaa rakennuskalustohuollon palvelupäällikkö Marja Vainio.

 

 

Suomen Konetalo Oy - Henkilönostimet ja täryt
Gneissikuja 2
90620 Oulu
www.suomenkonetalo.fi

Olli Pynssi
p. 050 5780835
olli.pynssi@suomenkonetalo.fi

Suomen Konetalo Oy - Henkilönostimet ja täryt
Osinkotie 8
33470 Ylöjärvi
www.suomenkonetalo.fi

Kristo Asumaniemi
p. 050 4107607
kristo.asumaniemi@suomenkonetalo.fi

Esan Paja Oy - Henkilönostimet ja täryt

Vaihdetie 5
60120 Seinäjoki
www.esanpaja.fi

Timo Hietarinta
p. 0405233348
timo.hietarinta@esanpajaoy.com

Valttori Oy - Henkilönostimet ja täryt
Kuormaajantie 15
40320 Jyväskylä
www.valttori.fi

Matti Söderlund
p. 040 5311977
tyonjohto.jyvaskyla@valttori.fi

Rostek-Tekniikka Oy - Henkilönostimet ja työmaahissit
Korpitie 23
70780 KUOPIO
www.rostek-tekniikka.fi

Kimmo Mononen
p. 040 0164864
kimmo.mononen@nostintekniikka.fi

Rostek-tekniikka Oy - Henkilönostimet, työmaahissit, täryt ja uppopumput
Puunaulakatu 3
28100 PORI
www.rostek-tekniikka.fi

Samu Ahola
p. 040 1760239
samu.ahola@rostek-tekniikka.fi

JS-Multi Service Oy - Henkilönostimet ja täryt
Lekatie 8 B 4
80130 Joensuu
www.js-multiservice.com

Petri Alm
p. 050 3245182
petri.alm@js-multiservice.com

JS-Multi Service Oy - Henkilönostimet ja täryt
Koulumestarintie 26
00680 Helsinki
www.js-multiservice.com

Sami Tainio
p. 050 3267834
sami.tainio@js-multiservice.com

Lappeenrannan Työkonehuolto Oy - Henkilönostimet ja täryt
Opintie 2
53600 Lappeenranta
www.koneetkuntoon.fi/

Tomi Mikonsaari
p. 0400 660 542
tomi.mikonsaari@koneetkuntoon.fi

JT Koneratkaisut Oy - Henkilönostimet, työmaahissit, valomastot
Uusialhontie 9
21200 RAISIO
www.koneratkaisut.fi

Jorge Troncoso
p. 044 2802275
info@koneratkaisut.fi

Toimipisteiden ja henkilöstön yhteystiedot

Ota yhteyttä