Tarjouspyyntö

AMO Olli leveälyhyt alumiiniteline

AMO Olli leveälyhyt rakennusteline on 1,4m leveä ja 1,7m pitkä. Voit valita joko porrastikkaallisen tai vinotikkaallisen vaihtoehdon. AMO Olli on Machineryn ja Purson kanssa yhteistyössä kehitetty telinesarja. AMO Olli alumiinitelinemalli on helposti kasattavissa.

AMO Olli alumiinitelineen enimmäiskuormitus:

  • Kuormitusluokka 3 (SFS EN 1004)
  • Työtason kuormitus, pintakuorma 2,0 kN /m2
  • Pistekuorma 1,5 kN
  • Sivuttaiskuorma 0,3 kN
  • Teline ja sillä olevat kuormat yhteensä 10,0 kN (1 kN = 100 kg)

AMO Olli alumiinitelineen enimmäiskorkeus:

  • Sisällä: ilman tukijalkoja 2,3 m / tukijaloilla 8 m
  • Ulkona: Ilman tukijalkoja 2,3 m / tukijaloilla 8 m

Hyödynnä sivun laidasta löytyvää kasausohjetta, kun aloitat rakennustelineen käytön. Kysy tarvittaessa apua myyjiltämme niin telineen kasaus- kuin myös valintavaiheessa.

Tarjouspyyntö
Osa Tyyppi 2,1 m 3,9 m 5,7 m 7,5 m
Telinepyörä* TP 4 4 4 4
Peruspääty PO 135/5 1 3 5 7
Vapaakulkupääty POV 135/5 1 1 1 1
Kaidepääty PK 135 2 2 2 2
Porrastikas PT 1 2 3 4
Kiinteä työtaso T 168 2 3 4 5
Avattava työtaso AT 168 1 2 3 4
Vaakatuki VKT 168 6 9 12 15
Vinotuki VNT 190 4 8 12 16
Tukijalka TJI 4 4 4 4
Jalkalista JLP 135 2** 2** 2** 2**
Jalkalista JLP 168 2** 2** 2** 2**
Porrasnousukaide (vain porrastikkaallisessa) PNK 1 2 3 4
Paino yhteensä kg 165 235 300 370

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot