Tarjouspyyntö

Tsurumi LB 230V uppopumput

LB 230V uppopumput: tuotto 4 – 7 l/s (225-420 l/min), nostokorkeus 11-17,5m, sihdin reikä 6 mm.Tsurumi LB 230V uppopumput

Valintaa tehtäessä on arvioitava pumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Upotussyvyys 10 m, mikä on myös sähkökaapelin pituus. LB 1500 pumpussa kaapelin pituus 20m

Kevyt ja voimakas metallikuorinen tyhjennyspumppu ammattikäyttöön. LB-480A ja LB-800A sisäänrakennetulla pintakytkimellä (elektrodi).

Pumpun käyttölämpötila 0 – 40°C.

LB sarjan pumput soveltuvat etenkin: rakennustyömaille, kuntien tekniseen kunnossapitoon, vuokraamoille, pelastuslaitoksille ja teollisuuden kunnossapitoon.

Graafissa alla:

LB 480(A)  1. punainenTsurumi LB 230V uppopumput - graafi
LB 800(A) 2. keltainen
LB 1500     3. vihreä

 

 

 

 

Tutustu Tsurumin sivuihin tästä

Tarjouspyyntö
Tekniset tiedot LB 480 LB 800 LB 1500
Maksimi tuotto 3,7 l/s 5,3 7,3
Maksimi tuotto 225 l/min 320 440
Maksimi nostokorkeus 11 m 15 m 17,5 m
Poistoletkun liitäntä 2” 2" 2"
Moottoriteho 0,48 kW 0,7,5 kW 1,5 kW
Virta 230V 2,9 A 4,5 A 15,4 A
Sihtireikä 6 mm 6 mm 6 mm
Korkeus 353 mm 408 mm 600 mm
Maksimileveys 231 mm 231 mm 231 mm
Paino 10,4 kg 13,1 kg 33 kg

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot