Tarjouspyyntö

Trotec TTR 160 -adsorptiokuivain

TTR 160 kuivaa luotettavasti adsorptiomenetelmällä. Sen kotelo on valmistettu korroosia kestävästä jaloteräksestä.

Lähes huoltovapaa teräksinen laite ei takaa vain korkeita kuivausarvoja jopa erittäin matalissa kastepisteissä – sen kotelo on erittäin hyvin korroosiota kestävä ja siinä on hyvät hygieniset ominaisuudet.

Tämän sovelluksen hyöty on ensinnäkin sen optimaalinen tehon sopeutuminen, toiseksi ylikuumeneminen ei ole mahdollista, joten siihen ei tarvita turvatermostaatteja.

Tarjouspyyntö

Kuivailma (kun imuilman 20°C / 60 % suht. kost.)

Kosteudenpoisto [kg/24h] 12
Kosteudenpoisto [kg/h] 0,5
Ilmamäärä, min. [m³/h] 60
Ilmamäärä, maks. [m³/h] 160
Nimellisilmamäärä [m³/h] 155
ulkoinen puristus [Pa] 50
Liitäntä poisto Ø [mm] 100

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot