Machinery järjesti Skyjack-henkilönostinkoulutuksen – päivän aikana osallistujat saivat monipuolisesti tietoa koneiden käytöstä

Machineryn rakentamisen osasto järjesti 14.12.2022 Skyjack-henkilönostinkoulutuksen. Koulutuksessa oli lasnä Machineryn rakennuskaluston sopimushuoltajia sekä asiakasyritysten teknisiä henkilöitä. Päivä alkoi tutustumisella Skyjackin monipuolisiin tuotesivuihin, jotka ovat kaikkien käytettävissä ilman erillistä kirjautumista tai tunnuksia. Sivuilta löytyvät muun muassa kaikki konetyypit teknisine tietoineen, manuaalit, vianhakuoppaat sekä varaosalistat.  

Machineryn Skyjack-henkilönostinkoulutus 141222

Koulutuspäivä alkoi tutustumisella Skyjackin monipuolisiin tuotesivuihin

Pian tämän jälkeen siirryttiin tutustumaan itse tuotteisiin Machineryn huoltohalliin ja näyttelytilaan. Päivän aikana ryhmä kävi kouluttaja Per Nilssonin ja Machineryn teknisen tuen kanssa läpi useita Skyjackin konetyyppejä ja malleja, muun muassa kuukulkijoita ja saksilavoja. Lisäksi osallistujat saivat koulutusta vianhakuun, huoltoon sekä koneiden käyttöön.  

Machineryn Skyjack-henkilönostinkoulutus 141222

Machinery järjesti rakennuskaluston sopimushuoltajille ja asiakasyritysten teknisille henkilöille Skyjack-henkilönostinkoulutuksen. Iloinen ryhmäkuva osallistujista otettiin koulutuksen päätteeksi.

Tutustu tästä Skyjackin omiin sivuihin. Sivuilta löydät kaikki konetyypit teknisine tietoineen, manuaalit, vianhakuoppaat sekä varaosalistat.  

Henkilönostinhankinta mielessä? Katso tästä koko nostinvalikoimamme 

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Myynnin yhteystiedot
Peltikaista Oy
| Kanttikoneet

Peltikaistalle käyttöönotettu CIDAN F41 kanttikone

Lue lisää

konetoimitukset

Vaihteistohuolto Allison
| Vaihteistot

Haussa vaihteistoasentaja

Lue lisää

Rekrytointi

Varavoimahuollon asentaja
| Rekrytointi

Haussa varavoimahuollon asentaja

Lue lisää

Rekrytointi