Tarjouspyyntö

SkyJack SJ 9664RT saksinostin Työkorkeus 21m

Machinerystä maastokäyttöön soveltuvat diesel-käyttöiset SkyJack saksinostimet.

Skyjack on tuonut uuden korkeamman maastokäyttöisen saksilavan markkinoille ja Suomeen olemme saaneet koneita ensimmäisten joukossa. Uusin malli SJ9664RT on markkinoiden korkeimpia saksinostimia, jolla päästää 21.3 m työkorkeuteen.

Koneessa on täysin uudistettu saksisto, jossa on myös parannettu ja tehokkaampi hydraulijärjestelmä. Uuden ison lavan ansiosta työskentelytila on jopa 7,2m pitkä. Uusi akselitoiminen neli-vetojärjestelmä ja tasauspyörästön lukko antavat paremman mahdollisuuden etenemiseen epätasaisessa maastossa. Myös tukijalkojen pidennetyt  sylinterit mukautuvat maaston epätasaisiin muotoihin entistä paremmin. Kaikissa Skyjackin saksilavoissa on uusittu, suomenkielinen Skycoded ohjausjärjestelmä, jolla on 5v takuu. diagnostiikkanäytössä on myös vakiona Etädiagnostiikkavalmius. Tässä uudessa mallissa, kuten kaikissa muissakin Skyjackin koneissa, on korissa uusittu ohjausyksikkö.

Alla muut huippuominaisuudet SJ 9664RT mallista.

SkyJack saksilava

Tarjouspyyntö
SJ-RT -mallit 9664
Työkorkeus (m) 21,5
Lavakorkeus (m) 19,5
Korin korkeus (m) 2,3
Kuljetuskorkeus (kori alhaalla) (m) 2,63
Korin sisäleveys (m) 1,9
Korin sisäpituus (m) 4,36
Paino (kg) 9 979
Kaltevuusajokyky (%) 30
Nostonopeus (sek) 87
Nopeus (kori alhaalla) (km/h) 4,8
Nopeus (kori ylhäällä) (km/h) 1,0
Korin kantavuus (kg) 513
Max henkilöä 3

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Huoltopalvelut Myynti - Rakentaminen

Myynnin yleinen numero

020 163 0355

Kaikki yhteystiedot