Tarjouspyyntö

AMO Harri kapealyhyt alumiiniteline

AMO Harri kapealyhyt rakennusteline on 0,7m kapea ja 1,7m lyhyt. AMO Harri telineosat ovat yhteensopivia mm. Hi-way, Monty, Flexy -mallistojen kanssa.

AMO Harri alumiinitelineen enimmäiskuormitus:

  • Kuormitusluokka 3 (SFS EN 1004)
  • Työtason kuormitus, pintakuorma 2,0 kN /m2
  • Pistekuorma 1,5 kN
  • Sivuttaiskuorma 0,3 kN
  • Teline ja sillä olevat kuormat yhteensä 10,0 kN (1 kN = 100 kg)

AMO Harri alumiinitelineen enimmäiskorkeus:

  • Tukijaloilla
    • sisällä 6,1 m
    • ulkona 4,2 m

Hyödynnä sivun laidasta löytyvää kasausohjetta, kun aloitat rakennustelineen käytön. Kysy tarvittaessa apua myyjiltämme niin telineen kasaus- kuin myös valintavaiheessa.

Tarjouspyyntö
Osa Koodi 2,3 m 4,2 m 6,1m
Telinepyörä* TP 4 4 4
Peruspääty PO 526 1 3 5
Vapaakulkupääty POV 526 1 1 1
Kaidepääty PK 67 2 2 2
Vinotikas VT 1 2 3
Kiinteä työtaso T 168 1 1 1
Osittain avattava työtaso OAT 168 1 2 3
Vaakatuki VKT 168 6 10 14
Vinotuki VNT 6 2 4 6
Tukijalka TJI 4 4 4
Jalkalista JLP 67 2** 2** 2**
Jalkalista JLP 168 2** 2** 2**
Paino yhteensä kg 145 180 225

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot