Tarjouspyyntö

Tsurumi polttomoottoripumput – puhdasvesi (korkea paine)

Tsurumi polttomoottoripumput, sihtireikä 0,5mm, tuotto 210 – 480 l/min. Nostokapasiteetti 60 – 95m.

TEF ja TEW sarjan pumput ovat itseimeviä polttomoottorikäyttöisiä pumppuja puhtaan tai keveysti likaisen veden pumppaamiseen. Pumpuissa käytetään luotettavia Hondan 4-tahti moottoreita. Korkeapainepumpuilla voidaan nostaa vettä jopa 95m korkeuteen.
A-versiossa vakiona öljynpainehälytys.

Tsurumi polttomoottoripumputPunainen: TEF 25HA
Sininen: TEF3-50H(A)
vihreä: TEW2-50H

 

 

Tarjouspyyntö
Malli TEF 25 HA TEF3 50 H(A) TEW2 50 HA
Teho 2,4 hv 5,5 hv 9 hv
Moottori GXH50 GX160 GX270
Käyntiaika 2h30 min 2h20 min 2h20min
Letkuhalk 25 mm 50/40-25 mm 50/40-25 mm
Nostokapasiteetti 60 mm 75 mm 95mm
Tuotto, max 213 l/min 400 l/min 480 l/min
Paino 5,5 kg 24 kg 45 kg

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot