Tarjouspyyntö

Tsurumi KTV(E) 400V -alumiinipumput

Tuotto 5 – 16 l/s (320-980 l/min), nostokorkeus 15 – 35m,
sihdin reikä 6 – 8,5 mm.Tsurumi KTV(E) 400V -alumiinipumput

Valintaa tehtäessä on arvioitava alumiinipumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Upotussyvyys 20 m, sähkökaapelin pituus on 10-20m.

TSURUMI KTV -alumiinipumput on sarja, jossa yhdistyvät huipputekniset materiaalit erittäin suureen kestävyyteen pumppujen ollessa silti kevyitä ja kannettavia. Tämä pumppu soveltuu yhtä lailla vedenpoistoon rakennustyömailla kuin valmiisiin tiloihin asennettavaksi.

Pumpun käyttölämpötila 0 – 40°C.

Graafissa alla:

Tsurumi KTV(E) 400V -alumiinipumput - graafi

TSURUMI KTVE -sarjan pumput on varustettu elektrodien ohjausjärjestelmällä. Tämä estää tarpeetonta kuivakäyntiä, mikä tekee siitä ihanteellisen työympäristöihin, joissa on vältettävä melua, esimerkiksi käytettäessä yöllä tai asuinalueilla. Pumppu käynnistyy, kun vedenpinnan korkeus nousee osuen elektrodiin. Kun kosketus elektrodiin häviää, ajastin käynnistyy, ja pumppu pysähtyy minuutin kuluttua.

Tsurumi KTV(E) 400V -alumiinipumput - graafi2

Tarjouspyyntö

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot