Tarjouspyyntö

Grindex Minor -uppopumppu

Tuotto max 33 l/s, nostokorkeus max 37 m, sihdin reikä 10 mm. Valintaa tehtäessä on arvioitava pumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Maksimissaan pumpattavan veden lämpötila on 40°C. Pumpattavan nesteen pH arvo 5 ja 8 välillä. Upotussyvyys 20 m, mikä on myös sähkökaapelin pituus. Kuivakäyntiventtiili sallii ajoittaisen tyhjäkäynnin. Veden esteetön eteneminen letkussa estää pumpun epänormaalin kulumisen. Merivettä varten on saatavilla sinkkianodit asennettavaksi pohjalevyyn.

Tarjouspyyntö
Tekniset tiedot N H
Maksimi tuotto (l/s) 33 18
Maksimi tuotto (l/min) 1980 1080
Maksimi nostokorkeus (m) 20 37
Poistoletkun liitäntä 4" 3"
Nimellisteho (kW) 3,7 3,7
Maksimi tehon tarve (kW) 4,5 4,5
Virta 400 V (A) 7,3 7,3
Sihtireikä (mm) 10 10
Korkeus (mm) 768 768
Maksimileveys (mm) 286 286
Paino (kg) 52 52
pH alue 5-8 5-8

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Huoltopalvelut Myynti - Rakentaminen

Myynnin yleinen numero

020 163 0355

Kaikki yhteystiedot