Tarjouspyyntö

Grindex Maxi -uppopumppu

Tuotto max 220 l/s (L-malli), nostokorkeus max 140 m (SH-malli), sihdin reikä 12 ja 15 mm. Valintaa tehtäessä on arvioitava pumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Maksimissaan pumpattavan veden lämpötila on 40°C. Pumpattavan nesteen pH arvo 5 ja 8 välillä. Upotussyvyys 20 m, mikä on myös sähkökaapelin pituus. Kuivakäyntiventtiili sallii ajoittaisen tyhjäkäynnin. Veden esteetön eteneminen letkussa estää pumpun epänormaalin kulumisen. Merivettä varten on saatavilla sinkkianodit asennettavaksi pohjalevyyn.

Tarjouspyyntö
Tekniset tiedot H LITE N H L SH
Maksimi tuotto l/s 60 160 160 240 38
Maksimi tuotto l/min 3600 9600 9600 14400 2280
Maksimi nostokorkeus (m) 75 46 90 22 140
Poistoletkun liitäntä 4” 8” 4" 8" 4"
Nimellisteho kW 25 37 37 30 37
Maksimi tehon tarve kW 28 41 41 33 41
Virta 400V (A) 44 65 65 47 65
Sihtireikä mm 12 12 12 12 12
Korkeus mm 1046 1345 1345 1345 1148
Maksimileveys mm 436 510 510 510 440
Paino kg 210 285 285 285 270
pH alue 5-8 5-8 5-8 5-8 5-8

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot