Tarjouspyyntö

Grindex Senior -lietepumppu

Tuotto max 23 l/s, nostokorkeus max 9 m, läpimeno 80 mm. Valintaa tehtäessä on arvioitava pumpun tuoton määrää tavoitekorkeudessa. On huomioitava myös, että 20 m poistoletkua vähentää nostokorkeutta n. 1 m. Maksimissaan pumpattavan veden lämpötila on 40°C. Pumpattavan nesteen pH arvo 5 ja 8 välillä. Upotussyvyys 20 m, mikä on myös sähkökaapelin pituus. Kuivakäyntiventtiili sallii ajoittaisen tyhjäkäynnin. Veden esteetön eteneminen letkussa estää pumpun epänormaalin kulumisen. Merivettä varten on saatavilla sinkkianodit asennettavaksi pohjalevyyn.

Tarjouspyyntö
N
Tuotto 1360 l/min
Tuotto 23 l/s
Nostokorkeus 9 m
Poistoletkun liitäntä 4"
Nimellisteho 3,2 kW
Max tehon tarve 4,2 kW
Virta 400 V 7,6 A
Sihdin reiät 80 mm
Korkeus 867 mm
Max leveys 320 mm
Paino 56 kg

Myynti

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Uusimaa, Varsinais-Suomi, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Satakunta, Pirkanmaa, Keski-Suomi, Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Ahvenanmaa

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Savo, Kainuu, Lappi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Savo

044 704 5176

veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä


Puhelinmyynti ja myynnin tuki

0400 254 262

kari.leppa@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Marja Vainio

Asiakaspalvelupäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Timo Eerola

Asentaja
Huolto ja tekninen tuki

020 163 0423

timo.eerola@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot