Tarjouspyyntö

HP 135 paineilmamyyrä UUTUUS!

Hercu HP 135 paineilmamyyrä on pneumaattinen laite, jossa on kiinteä pää ja se on tarkoitettu vaakasuuntaiseen tunkkaukseen ja putkien asentamiseen. Valikoiman myydyin malli on HP135RM, jossa mukana liikkuva pää (R) ja putkenveto-ominaisuus (M).

Hercu Pneumaticin tunkkauslaitteet ovat erittäin tehokkaita. Suotuisissa olosuhteissa ne pystyvät poraamaan jopa 10 m reiän viidessä minuutissa. Porausnopeutta voidaan säädellä avaamalla/sulkemalla paineilmaventtiiliä tai muuttamalla kompressorin painetta.

 

hercu paineilmamyyrä

 

HP135/M HP135P/PM
Suositeltu käyttökohde – PE-putkien asennus Ø[mm] 90-125 90-125
Laitteen halkaisija [mm] 135 135
Laitteen pituus [mm] 1880 1880
Laitteen paino [kg] 124 124
Iskutaajuus [Hz] 4,5 4,5
Reiän porauksen pituus [m] ≤20 ≤20
Optio saatavissa lisävarusteina [mm] 160, 190, 205, 220 160, 190, 205, 220
Putken suositeltu pituus  Ø219 [m] ≤20 ≤20
Suositeltu tunkkaus pituus [m] ≤20 ≤20
Ilmankulutus [m/min] (T2) 2,8 2,5
Nimellinen käyttöpaine [bar] 4.0-6.0 4.0-6.0
Max. Käyttöpaine (bar) 7.0 7.0

Putken maksimihalkaisija laajennettavissa lisävarustein.

 

Ota yhteyttä myyntiin ja kysy lisää!

Tarjouspyyntö

Myynti

Marja Vainio

Aluemyyntipäällikkö

0201630313

marja.vainio@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Tampere

040 740 2123

mikko.niemi@machinery.fi

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Vantaa

044 7700 169

janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Kenttämyynnin päällikkö

0400 469 647

seppo.halme@machinery.fi

Juho-Matti Buuri

Varaosamyyjä

0201630305

juho-matti.buuri@machinery.fi

Milja Frigård

Markkinointi- ja viestintäjohtaja, Toimialajohtaja,
Rakentaminen

040 730 2550

milja.frigard@machinery.fi

Tommi Marila

Huoltoasentaja

0201630303

tommi.marila@machinery.fi

Huoltopalvelut Palvelut - Rakentaminen


Huoltopalvelut 0201630447

Huoltopalvelut Varaosapalvelut - Rakentaminen


0201630440

Kaikki yhteystiedot