Genmac Diesel aggregaatit, Rental

Genmac-aggregaatit ja generaattorit ovat luotettavia ja erittäin helppokäyttöisiä. Rental-sarjan aggregaateissa tehot ovat 10 kW ylöspäin. Moottorina on saatavissa useita valmistajia (mm. Yanmar, Perkins, Iveco) mutta pääsääntöisesti otamme varastokoneet varustettuna Kohlerin  dieselmoottorilla. Vakiona kone toimitetaan kiinteä asenteisena, jota voi nostaa trukilla trukkitaskuista tai nostolenkistä, mutta myös näihin malleihin on saatavissa trailerikäytöt.

URBAN -sarja 230V, teho 6,5 - 11 kW, vesijäähdytteinen, 50 litran tankki, käyntiaika 14 - 25 h, Kohlerin moottori, 69 -71 dB 7m

URBAN -sarja 400V, teho 6,5 - 11 kW, vesijäähdytteinen, 50 litran tankki, käyntiaika 14 - 25 h, Kohlerin moottori.

INFINITY -sarja 400V, teho 9 - 32 kW, vesijäähdytteinen, 50 litran tankkki, Kohlerin moottori, 68-72 dB 7m.

Mallikuva Infinity sarjan pistokepaneelista QFIP-4510-PT2 sis:
- 1x 230V 16A suko
- 2x 230V 16A CEE
- 1x 400V 16A CEE
- 1x 400V32A CEE
- Lämpökytkin, vikavirtasulake, digitaali ohjaus, analoginen polttoainemittari, öljynpainemittari, veden lämpömittari, Start/Stop, Hätä-seis, Kaukokäynnistyksen valmius.

QUEEN ja STONE -RENT -sarja, teho 24 - 104 kW, vesijäähdytteinen, 100 litran tankkki, FTP, Yanmar, Kohlerin moottori, 66-70 dB 7m.

Janne Kaltokari

Aluemyyntipäällikkö
Etelä-Suomi, Kymenlaakso ja Etelä-Karjala
044 7700 169
janne.kaltokari@machinery.fi

Seppo Halme

Aluemyyntipäällikkö
Häme, Länsi- ja Keski-Suomi
0400 469 647
seppo.halme@machinery.fi

Mikko Niemi

Aluemyyntipäällikkö
Häme, Länsi- ja Keski-Suomi
040 740 2123
mikko.niemi@machinery.fi

Mika Siivonen

Aluemyyntipäällikkö
Varsinais-Suomi, Satakunta
0400 392 230
mika.siivonen@machinery.fi

Veli-Matti Maaranen

Aluemyyntipäällikkö
Itä- ja Pohjois-Suomi
044 704 5176
veli-matti.maaranen@machinery.fi

Kari Leppä

Tuotepäällikkö
Puhelinmyynti
0400 254 262
kari.leppa@machinery.fi

Lasse Silen

Työnjohto
0201630412
lasse.silen@machinery.fi

Myynnin yhteystiedot